شرحی بر محتوا یا بی محتوایی این وبلاگ

.اینکه کسی محتوای کتاب یا نوشته ای را بی محتوا بخواند ، یک معنای روشن دارد و آن اینکه مطلب مورد نظر من یا پاسخ سوالم در این نوشته نبود. که خب احتمال آن در هر نوشته ای وجود دارد. اما اینکه چرا نبوده خود به دو معناست: یا مخاطب مطلب مورد نظر اصلاً این عزیز نبوده و ایشان از سر لطف به نویسنده آن مطلب را دیده اند یا اینکه نویسنده نمی دانسته سوال و خواست ایشان چه بوده که پاسخ بدهد. که در این مورد به خصوص این هردو صدق می کند!

یکی دو تا محدودیت هم اینجا هست که احتمالاً دوستمان را به این نتیجه و نظر رسانده.

اول چنانکه قبلاً هم گفته بودم مجموعه لذت عکاسی به تدریج در دوهفته نامه خانواده سبز چاپ می شود. در نتیجه بنده نمی توانم اخلاقاً قبل از چاپ در نشریه مطلب را اینجا منتشر کنم. نشریه هم دوهفته نامه است و این خود بدان معناست که من عملاٌ فقط می توانم هر دوهفته یکبار یک پست جدید بگذارم. در نتیجه محتوای سایت به تدریج و درطول زمان تکمیل تر خواهد شد. پس خواهش می کنم هراز گاهی به من سربزنید.

دوم اینکه عزیزان بازدید کننده اگر بنده حقیر را قابل دانسته و نظر یا سوال خود را مطرح کنند، هم شاید جواب مقتضی خود را دریافت کنند و هم اینکه به من خط می دهند برای غنی کردن محتوای وبلاگ. به عبارت دیگر چنانکه علمای آموزش هم گفته اند آموزش مدرن، امروزه یک فرایند دوطرفه است و آن متد قدیمی که در آن معلم فقط می گفت و شاگرد فقط می شنید مدت هاست که از مد افتاده!

نظر سرکار خانم نازنین ذیل مطلب اشکالات رایج ... را شاهد می آورم. ایشان سوالی مطرح کرده اند در مورد یک روش عکاسی که البته در سطح نیمه حرفه ای یا حتی حرفه ای است. چیزی پرسیده اند که من نشنیده بودم (اینکه شنیده اند می شود برای دوربین ریموت ارزان ساخت) ضمن آن هم پیشنهاد کرده اند که در مورد عکاسی در شب مطلب بنویسم. نتیجه اینکه بنده هم اکنون در حال تهیه این مطلبم و احتمالاً تا یکی دو روز دیگر پست خواهم کرد. به عقیده من این یعنی آموزش خلاق! این عزیز به جای اینکه منتظر بماند و به رسم مالوف ایرانیان بنشیند و ببیند از قلم درفشان حضرت استاد چه خواهد تراوید! (به به...به به...! ممنونم!) خود دست به قلم برده و درواقع خودش محتوا برای سایت مورد نظرش ایجاد کرده. خب شما چرا نکنید؟

آن دسته از همکاران و اساتید بنده هم اگر در این گرداب گسترده گیتی (به نقل از آقای خواجه نصیری) گذارشان به این گوشه و صفحه افتاد چه اشکال دارد اگر نکته ای ، نظری یا تلنگری در کشکول این شاگرد کمترین بیاندازند؟... دارد؟... نه ندارد!

 

/ 2 نظر / 13 بازدید
کاوه فومنی

باسلام و تشکر از وبلاگ خوب شما من از طریق مجله ی خانواده ی سبز باشما آشنا شدم و بسیار علاقمندم که با دنیای عکاسی ارتباط نزدیک و علمی پیدا کنم چون همیشه از دیدن عکسهایی با مضامین اجتماعی و طبیعت لذت می برم. از شما خواهشمندم مرا نسبت به سوالات زیر راهنمایی فرمایید. برای آموزش عکاسی به کدام یک از آموزشگاهای معتبر در تهران می توانم مراجعه کنم؟(آدرس و تلفن) 2-برای تهیه ی یک دوربین عکاسی دیجیتال ‌SLR باقیمت مناسب و امکاناتی مناسب شما کدام نوع و مدل از دوربین ها را که امکان ارتقاء در مراحل بعدی را داشته باشد پیشنهاد می کنید؟ باتشکر از شما.منتظر جوابتان هستم.

ابراهیم هاشمی

با عرض سلام وتشکرو خسته نباشید در خصوص دوربین های کنن آیا اگر کشور سازنده دوربین چین یا مالزی باشد نسبت به نمونه ژاپنی افت کیفیت ندارد؟ (البته نمونه های مختلف منحصرا ساخت یک کشور خاص میباشد). برای مصرف خانگی تا مبلغ 300000 تومان چه دوربینی را پیشنهاد میکنید؟ من خودم کنن پاورشات آ720ای اس را برگزیدم. آیا اصلا با این مبلغ میتوان دوربین خوبی تهیه نمود؟ لطفا هر چه زودتر مرا راهنمایی کنید. با تشکر و سپاس فراوان