عکس برای گرین کارت

روش کار:

اول سعی کنید سوژه مورد نظر را از این عمل که هدف آن فقط تحقیر سایر ملت های غیر آمریکایی است منصرف کنید! یکی نیست بهشون بگه پدر سوخته تو خودت و هفت جدت مهاجری، کی به تو حق داده که واسه مهاجرت بقیه تصمیم بگیری؟

اگر طرف اهل نماز است، فتوای مرا برایش بخوانید که خاک آمریکا - مثل اسراییل- نماز ندارد! چون غصبی است! فقط چند سالی زودتر از اسراییل غصب شده! استرالیا و کانادا هم همینطور. فقط چون سکنه اصلی آنها مسلمان نبوده اند ، در سرتاسر دنیا هم همکیش و همپیمانی نداشته اند! برای کسی حساسیتی ایجاد نکرده اند وگرنه ماهیتشان همان اشغالگری است. یعنی یک عده آدم از یک جای دیگری آمده اند با زور یک عده آدم دیگر را کشته اند و جایشان را گرفته اند و شده اند یک کشور جدید! همین کارهایی که اسراییلی ها امروز با عرب ها می کنند زمانی آنها خیلی بدترش را با سرخپوست ها کرده اند! آلان هم طبیعتاً همین ها به علاوه پسرعموهای چشم چپ انگلیسی شان اصلی ترین هم پیمانان اسراییلند.

اگر هم اهل نماز و روزه نیست. این نکته را که همه مان میدانیم به او یادآوری کنید. اگر در ایران تو یک ریال پول نداشته باشی حداقل یک سال می تونی با حداقل عزت نفس و کمک دوست و فامیل زندگی کنی. اما در اروپا و امریکا اگر پسرخاله بیل گیتس هم باشی حداکثر 24 ساعت می تونی سرش خراب شی ! بعد از اون جات تو خیابوناست! مگه اینکه شانس بیاری و یارو رو جلوی دوربین های تلویزیونی یقه کنی تا دستش تو جیبش بره! اگر کار هم پیدا کنی باید روزی 8 ساعت کار مفید به صاحب کار تحویل بدی که خیلی بیشتر از نیم ساعت کار مفیدیه که روزانه در ایران می کنید!

امریکا اگر بهشت هم باشد برای خودشان است. آنها بر اساس ارزش های خودشان برای خودشان بهشت ساخته اند که شباهتی به ایده ال های ما ندارد.

اگر هم دنبال آزادی سیاسی می رود بگویید نرود! چون آمریکا اصلاً کشور آزادی نیست! فکر می کنید اگر مایکل مور پشتش به کوه دموکرات ها نبود ، فقط به جلوگیری از پخش فیلمش اکتفا می کردند؟

بگذریم ...

اگر این ها که گفتم افاقه نکرد و طرف باز هم می خواست به افتخارات اداره مهاجرت امریکا اضافه کند وارد مرحله دوم می شویم!

به سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید. یک شرایطی را برای عکس مورد قبول با نمایش نمونه ذکر کرده اند به این شرح:

اندازه 600 در 600 پیکسل (بعداً بیشتر توضیح می دهم)

تمام رخ ، بدون سایه، بدون رتوش، بدون لبخند یا هر حالت دیگری، عکس باید تمام سر و تمام عرض شانه را شامل شود. کاملاً واضح و بدون لکه یا نویز، بدون کلاه یا حجاب ، با کنتراست نرمال و رنگهای طبیعی

پس زمینه روشن، بدون سایه و ساده و تکرنگ باشد.

یک دیوار ترجیحاً سفید و ساده پیدا کنید. اگر فضای باز بود و سایه چه بهتر اگر نبود هم مهم نیست. سوژه باید یک متر جلوتر از دیوار قرار بگیرد. اینطوری سایه پشتش حذف می شود. شما هم 2 متر از سوژه فاصل بگیرید (سه متر از دیوار) با زوم دوربین حد بالایی کادر را کمی بالاتر از سر سوژه و حد پایینی را زیر سینه اش ببندید. چپ و راست اهمیتی ندارد.

دوربین را روی حالت اتوماتیک گذاشته و عکس بگیرید. اگر در فضای بسته باشید احتمالاً دوربین فلاش خواهد زد. اگر سایه را در عکس دیدید دوربین را کمی بالاتر از خط تراز با دماغ سوژه بگیرید تا سایه پایین برود.

تحت شرایطی پس زمینه سفیدتان ممکن است طوسی شود. مهم نیست فکر نمی کنم از نظر آمریکایی ها اشکالی داشته باشد. اما بعداً نرم افزاری درستش می کنیم.

فایل را به کامپیوتر منتقل کنید. باید چیزی شبیه به این را ببینید.

 

 

فتوشاپ مقدس را اجرا کنید. به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید.

اول اصلاح اندازه:

روی جعبه ابزار فتوشاپ (سمت چپ مانیتور) این ابزار را پیدا و برش دارید. اسم آن کراپ است.

 

 همزمان که کلید شیفت را نگه داشته اید، با کراپ گوشه سمت راست بالای کادر فرضی  کلیک کرده و به سمت پایین و چپ بکشید. نگهداشتن کلید شیفت باعث می شود کراپ فقط کادر مربع رسم کند.

 

بعد از اینکه کادر مورد نظر را بدست آوردید کلید Enter  را بزنید. عکس به شکل مربع بریده می شود.

 

حالا اندازه عکس را 600 در 600 پیکسل می کنیم . به این آدرس بروید : image> image Size

منوی image size باز می شود:

 

 

به جای عدد کادر بالایی (1233های لایت شده) تایپ کنید 600 دقت کنید سایر تنظیمات مطابق جاهایی که علامت گذاشته ام باشد.

OK کنید اندازه عکس حالا درست شده است.

اگر خواستید رنگ پس زمینه هم درست شود. به این آدرس بروید:

Image>Adjastments>Curves

منوی تنظیم رنگ باز می شود. در این منو روی قطره چگان روشن کلیک کرده آن را بردارید.

 

با قره چکان روی یک نقطه از پس زمینه کلیک کنید. فتوشاپ آن نقطه را به عنوان سفید فرض می کند (تراز سفیدی یادتان هست؟ اگر نیست بروید در همین وبلاگ بخوانید)

رنگ پس زمینه سفید می شود:

/ 11 نظر / 72 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید محمد حسین مصطفوی

سلام دوباره. ممکن هست جواب اون سوالم را بدین؟: تفاوت دوربین آماتور و نیمه حرفه ای چیست؟

محمد حسین مصطفوی

این جواب چی شد؟!![قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر]

کامران - پ

بازم سلام ... تو پیام قبلی شوخی کردم ... فکر می کنم سرتون خیلی شلوغه چون دیر به دیر آپ میکنید ... بازم برامون از مطالب آموزندتون بنویسید... ممنون

علی

سلام دوست خوبم مطالب زیبایی بود استفاده کردم من دوربینم کانون مدل س 5ای اس که دوربین خوبیه اما عکسهام حالت طبیعی ندارن مثلا در محیط بسته روشنایی لازم نداره ودر حالت های زوم هم برفکی مکی شه ایا می شه با این دوربینعکسهای بهتری گرفت از راهنماییت ممنونم

جواد

سلام خسته نباشید...مگه شما توی خانواده سبز مطلب نمیزارید؟؟؟ من چند هفته هست میام..ولی همون مطالب قبلی رو اینجا میبینم چرا؟

رضا

فقط میخواستم یه نکته رو بهت یادآوری کنم که حواستان باشد از این به بعد واژه مقدس را برای برنامه فتوشاپ که حاصل کار همون آمریکائی هائی است که اینقدر ازشون بدت میاد به کار نبری چون با این وصفی که تو ازشون گفتی فکرنمیکنم هیچ چیز مقدسی از زیر دستشون بیاد بیرون!!!!!!

سید محمد حسین مصطفوی

سلام. اگر ممکن هست باز هم به وبلاگم تشریف بیارید و نظرتون را در مورد عکسها (ندوشن) بنویسید. خودم فکر میکنم نسبت به عکسهای قبلی پیشرفت داشتم!! ممنون

حميد

دوست عزيز سلام من برعكسم - اول دوربين الفا 200 خريدم بعد با شما آشنا شدم - نحوه تدريستون فوق العاده است ولي فكر ميكنم دوربينم خوب نيست . كمكم كن !

سید محمد حسین مصطفوی

سلام کجایی شما؟ نه آپ میکنی؟ نه به خانواده سبز مقاله میدی؟ و نه به پیامها جواب میدی؟[ناراحت][قهر][قهر][ناراحت] با این وجود لطفا به وبلاگم بیایین و نظرتون را در مورد عکس ها بنویسین و راهنماییم کنین. ممنون