Solygraphics

مکانی برای علاقه مندان به عکاسی دیجیتال

مقالات لذت عکاسی در خانواده سبز
ساعت ٩:٥٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ بهمن ۱۳۸٦ 

از پانزدهم اسفند ماه چاپ مقالات من با عنوان لذت عکاسی در دوهفته نامه خانواده سبز اغاز می شود.

این مقالات به ترتیب و بعد از چاپ در همین وبلاگ هم منتشر خواهند شد.


در این سلسله مقاله با عنوان لذت عکاسی (با اجازه جناب باب راس و برنامه لذت نقاشی!) قرار است شما اصول عکاسی دیجیتال را برای مصارف خانگی یاد بگیرید. البته قرار نیست عکاس شوید و دست زیاد شود! اما اگر همراه خوبی باشید، در پایان دوره خواهید توانست علاوه بر استفاده از تمام ظرفیت های دوربین خود (صرف نظر از مدل و امکانات آن) عکس هایی بگیرید که از نظر کادر بندی ، رنگ ، شکار لحظه و کیفیت بتوانند یک حال همچین اساسی(!) به خواهرشوهر یا باجناقتان بدهند. اگر مجردید هم زودتر دست به کار شوید ، و اگر نه از لذت عکاسی چیزی نمی فهمید!

درس ها به شکلی آیتم بندی شده اند که بتوانید هر قسمت را مستقل از دیگری خوانده و تمرین کنید اما برای عکاس شدن باید همه را دنبال کنید. گاهی ممکن است به دلیل محدودیت های رسانه ای و تراکم مطالب یک آیتم در دو یا چند شماره تقسیم شود. به این موارد دقت کنید که دوره ناقص نشود.آیتم ها به قرار زیرند:

راهنمای خرید دوربین دیجیتال، مفاهیم دیجیتال ، آشنایی با منوها و امکانات مشترک دوربین ها، مبانی عکاسی ، کادر بندی و فوکوس، نور ورنگ، عکاسی در شرایط ویژه و مختصری از اصلاحات نرم افزاری و چاپ.

درطول یا در پایان دوره اگر توانستید با تماس ها و پیام هایتان سردبیر خانواده سبز را مجاب کنید! دوره آموزش نرم افزارهای عمومی و خانگی عکاسی را آغاز خواهیم کرد.