Solygraphics

مکانی برای علاقه مندان به عکاسی دیجیتال

تشریح نظریات گهربار من درباره آمریکا!
ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٧ 

یک توضیح:

مدتی به دلیل مشغله کاری اینجا نیامده بودم وبی هیچ عذری مقصرم! حق با عزیزانی است که در پیام هایشان اعتراض کرده اند و صد البته حق هم دارند. همیشه معتقد بوده ام و هستم که یا نباید کاری را شروع کرد یا باید تا آخرش رفت! چشم سعی می کنم زودتر برگزدم.

در مورد خانواده سبز توضیح داده ام قبلاً ، تکرار نمی کنم

اما یادداشت ها را که نگاه می کردم یک آقا رضا نامی یک نظری نوشته بود که به نظرم جالب آمد:

 

فقط میخواستم یه نکته رو بهت یادآوری کنم که حواستان باشد
از این به بعد واژه مقدس را برای برنامه فتوشاپ که حاصل کار همون آمریکائی هائی است که اینقدر ازشون بدت میاد به کار نبری چون با این وصفی که تو ازشون گفتی فکرنمیکنم هیچ چیز مقدسی از زیر دستشون بیاد بیرون!!!!!!


چون به سبک تلویزیون های ماهواره ای ایشان آدرسی هم نداده بود توضیح خود م را اینجا می دهم :

بنده واژه مقدس را چند جایی برای فتوشاپ به کار برده ام که نمی دانم ایشان کدام را دیده اند، اما معمولاً همه آنها به طعنه است! طعنه به همکارانی که گاهی از فتوشاپ چنان یاد می کنند که انگار از آسمان افتاده! وگرنه فتوشاپ برای من فقط یک ابزار است و اتفاقاً آمریکایی هم هست!... و نه بیشتر.

حالا جدای از این حرف ها وقتی صحبت جدی است ، بنده از این واژه مقدس معمولاٌ جلوی هیچ نام دیگری هم استفاده نمی کنم.

از طرف دیگر کی گفته من از آمریکایی ها مطلق بدم میاد؟ من حتی از همسایه روبروییمون هم بدم نمیاد!!... حالا یه تعدادی از بابا بزرگاشون آدم کش بوده اند یا هستند موضوع دیگری است که بد آمدن یا خوش آمدن من هم تغییری در تاریخ و نحوه شکل گیری کشورشان نمی کند. یک چشمه اش را آدرس می دهم بروید بخوانید... یک اعلامیه ای دارند حضرات با عنوان اعلامیه تقدیر! شروع ان با چیزی شبیه این جمله است: مقدر است که ما مهاجرین بر تمامی سرزمین های قاره آمریکا حکومت کنیم و ...

فحوای کلام من در آن مطلب این بود که بابا ملت جلوی اینا برای اقامت گردن کج نکنید! ملت و ملیت خودتونو کوچک نکنید. کمی به مفهوم لاتاری فکر کنید! لاتاری یعنی قرعه کشی... یعنی یک عده آدم درجه دو بیایند ما بینشون شیریا خط بندازیم ببینیم کی لیاقت داره همشهری ما بشه! به من حق بدهید چون کارم تبلیغاته شاید کمی بیشتر از شما به مفهوم آگهی های یاهو برای لاتاری گرین کارت دقت کنم. به ملیت آدمهایی که توی آگهی هستند به شکل خنده هاشون و ...

آدمی مثل من نتیجه می گیرد کل این برنامه لاتاری یک برنامه تبلیغاتی بسیار هوشمندانه است برای راحت تر جا انداختن سبک زندگی آمریکایی در اذهان سایر ملت ها.

به هردلیلی می خواهید بروید آمریکا ؟ بروید . این حق شماست. منهم به این حق احترام می گذارم. تمام کسانی را هم که بایت آن مطلب به من زنگ زدند را هم با حوصله راهنمایی کرده ام . .. ویزا می خواهید؟ با گردن افراشته صاف و مستقیم بروید سفارت، یا می دهند یا نمی دهند! اگر دادند یک نفر به جامعه مهاجرین موفق خود اضافه کرده اند (ایرانی ها موفق ترین و قانون مند ترین خارجی های آمریکاهستند) اگر هم ندادند از بی لیاقتیشونه!

والسلام


کلمات کلیدی: